Open/Close Menu Największa baza wydarzeń kulturalnych z Małopolski Zachodniej
W dniach 4-6 grudnia na chrzanowskim Rynku odbywa się Jarmark na Św. Mikołaja. Kiermasz w zamierzeniu ma nawiązywać do Świątecznego Kiermaszu odbywającego na Rynku Głównym w Krakowie. Symbolicznym momentem rozpoczęcia zaplanowanych w jego ramach wydarzeń było rozświetlenie 4 grudnia świątecznych dekoracji na Rynku.
Punktualnie o godz 16:00 zabłysły światełka na nowych dekoracjach świątecznych. W tym roku Chrzanów zrezygnował z wysokiej choinki, która zdążyła wpisać się w świąteczny pejzaż stolicy powiatu. Od 4 grudnia na głównym placu miasta królują trzy ogromne bombki choinkowe! Konstrukcje są różnej wielkości. Jedna znajduje się na fontannowym placyku. Z racji tego, że jest to dość popularny trakt pieszy projektanci umieścili tu bombkę, przez którą można przejść. Podczas rozpoczęcia Jarmarku cieszyła się ona zdecydowanie największą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych.
W sobotę i niedzielę (5-6.12.) na płycie Rynku wystawiać się będą lokalni i regionalni wytwórcy, rękodzielnicy, artyści, stowarzyszenia i instytucje.
Będzie możliwość zaopatrzenia się w mikołajkowe upominki.
Będą warsztaty i liczne wydarzenia towarzyszące, a wszystko to w radosnej atmosferze oczekiwania na Św. Mikołaja.
Szczegóły na plakacie.
Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Wydział Promocji UM w Chrzanowie, MOKSiR w Chrzanowie, MBP w Chrzanowie i chrzanowskie Muzeum.
Sprawdź szczegóły – Jarmark na Św. Mikołaja
Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
© 2015 Informator Miejski | Daj się usłyszeć!